Division 1

NFL

Seniors

Reserves

Under-19s

2015

James Kroussoratis [65]
(Eltham)

Scott McLaughlin [48]
(Lower Plenty)

Julian Maloni [74]
(West Preston-Lakeside)

2014

Patrick Fitzgerald [66]
(Montmorency)

David Bonadio [48]
(West Preston-Lakeside)

Julian Maloni [57]
(West Preston-Lakeside)

2013

Cameron Cloke [81]
(Bundoora)

Simon Crump [57]
(Bundoora)

Benjamin Brown [51]
(Greensborough)

2012

Gary Moorcroft [70]
(Bundoora)

Simon Crump [56]
(Bundoora)

Scott McLaughlin [56]
(Lower Plenty)

Matthew Byron [48]
(Montmorency)

2011

Dean Limbach [83]
(Montmorency)

Mathew Pow [59]
(Bundoora)

Kent Beaumont [61]
(Northcote Park)

2010

Saul Caddy [82]
(Heidelberg)

Matt Rose [49]
(Macleod)

Mathew Pow [49]
(Bundoora)

Daniel Francis [69]
(Macleod) 

2009

Shane Harvey [102]
(North Heidelberg)

Andrew White [46]
(Heidelberg)

Luke Vincitorio [44]
(West Preston-Lakeside)

2008

Shane Harvey [108]
(North Heidelberg)

Luke Carey [64]
(Montmorency)

Nicholas Milne [59]
(Eltham)

2007

Chris Hall [72]
(Heidelberg)

Shaun Ryan [72]
(North Heidelberg)

Andrew Hamer [48]
(Bundoora)

Matt Whittaker [69]
(West Preston-Lakeside)

DVFL

Seniors

Reserves

Thirds

2006

Adrian Baker [73]
(West Preston-Lakeside)

C. Hunt [74]
(Bundoora)

Matt Whittaker [62]
(West Preston-Lakeside)

2005

Chris Hall [102]
(Heidelberg)

C. Hunt [62]
(Bundoora)

K.Ewart [57]
(North Heidelberg)

2004

Cristian Brandt [78]
(North Heidelberg)

R. Kueffer [57]
(Montmorency)

D. Abdul-Wahed [59]
(Northcote Park)

2003

Peter Van Blomnestein  [87]
(Heidelberg)

A. Hamer [52]
(Bundoora)

J. Lumicsi [90]
(Montmorency)

2002

Steve Bawden [87]
(Epping)

J. Downing [44]
(Lalor)

J. Lumicsi [67]
(Montmorency)

2001

Jason Heatley [110]
(North Heidelberg)

T. Beare [53]
(Bundoora)

D. Commerford [81]
(Bundoora)

2000

Damien Yze [99]
(Northcote Park)

G. Brandt [49]
(North Heidelberg)

G. Madden [63]
(Bundoora)

1999

Jamie Shaw [134]
(North Heidelberg)

D. Pagliarello [61]
(West Preston-Lakeside)

K. Abou-Eid [61]
(Northcote Park-Alphington)

1998

Athas Hrysoulakis [88]
(Lalor)

J. Monis [65]
(Lalor)

C. Warren [70]
(Alphington)

1997

Jamie Shaw [114]
(North Heidelberg)

B. Boon [39]
(North Heidelberg)

R. Arcadia [63]
(Epping)

1996

Jamie Shaw [88]
(North Heidelberg)

D. Morgan [52]
(Epping)

B. Boon [43]
(North Heidelberg)

D. Arnell [43]
(North Heidelberg)

1995

Jamie Shaw [113]
(North Heidelberg)

S. Fraser [58]
(Northcote Park)

S. Ryan [75]
(North Heidelberg)

1994

Jamie Shaw [161]
(North Heidelberg)

S. Brandt [74]
(North Heidelberg)

S. Thomas [98]
(North Heidelberg)

1993

Brett Hancock [97]
(North Heidelberg)

S. Brant [66]
(North Heidelberg)

P. Cargill [55]
(Epping)

1992

Jason Heatley [118]
(North Heidelberg)

T. Murfet [80]
(North Heidelberg)

S. Brant [49]
(North Heidelberg)

1991

Jamie Solyom [73]
(Lalor)

P. Baker [70]
(North Heidelberg)

J. Morris [52]
(Lalor)

1990

David Miller [95]
(Heidelberg)

J. Hughes [89]
(Lalor)

C. Brown [47]
 (Heidelberg)

1989

Steve Webster [62]
(Montmorency)

M. Reynolds [66]
(Bundoora)

C. Brandt [46]
(North Heidelberg)

1988

Steve Webster [57]
(Montmorency)

L. Kelly [63]
(Greensborough)

P. Baker [60]
(North Heidelberg)

1987

Steve Webster [83]
(Montmorency)

M. Reynolds [53]
(Bundoora)

P. Baker [72]
(North Heidelberg)

1986

Mark Johnson [59]
(North Heidelberg)

L. Henderson [52]
(Heidelberg)

M. Muscat [40]
 (Heidelberg)

1985

Glenn Townsend [103]
(Greensborough)

A. Stilsby [104]
(North Heidelberg)

A. Weston [53]
 (Greensborough)

1984

Russell Jessop [103]
 (Lalor)

G. Christopoulos [57]
 (Lalor)

M. Johnson [140]
(North Heidelberg)

1983

Bill Seiler [82]
 (Diamond Creek)

G. Christopoulos [63]
(Lalor)

M. Johnson [115]
(North Heidelberg)

1982

Bill Seiler [86]
 (Diamond Creek)

T. Green [70]
(Montmorency)

D. Murphy [54]
(Templestowe)

1981

Bill Seiler [82]
(Diamond Creek)

G. Christopoulos [57]
 (Lalor)

G. Whittenbury [51]
(Templestowe)

1980

Keith Robins [90]
 (Lalor)

C. Christopoulos [89]
(Lalor)

M. Hehir [68]
(Heidelberg)

1979

Robert Downie [64]
(Watsonia)

R. Antrobus [84]
(North Heidelberg)

P. Hoppe [65]
(Montmorency)

1978

Kevin Grose [80]
(North Heidelberg)


Graeme Fraser [80]
(Montmorency)

T. Johnson [68]
(Montmorency)

S. Johnson [53]
(Epping)

1977

Ron Wilson [83]
(South Morang)

C. Orvad [68]
(North Heidelberg)

A. Smith [50]
(Watsonia)

1976

Bruce McDowell [97]
(Greensborough)

A. Jessop [75]
(Reservoir-Lakeside)

M. Warren [55]
(Reservoir-Lakeside)

1975

Bruce McDowell [86]
(Greensborough)

W. Powell [65]
(Lalor)

M. Warren [132]
(Reservoir-Lakeside)

1974

Lindsay Hopkins [66]
(Templestowe)

T. Colston [58]
(Montmorency)

D. Harries [53]
(Lalor)

1973

Ivan Bromley [87]
(Reservoir-Lakeside)

G. Reimers [71]
(Reservoir-Lakeside)

G. Livermore [55]
(Watsonia)

1972

Ivan Bromley [115]
(Reservoir-Lakeside)

M. Metherall [78]
(Heidelberg West)

S. Gration [76]
(Greensborough)

1971

John Horton [78]
(Diamond Creek)

G. Clarke [116]
(Eltham)

I. McGillivray [76]
(Reservoir-Lakeside)

1970

John Vadja [81]
(Macleod-Rosanna)

I. Morrison [76]
(Macleod-Rosanna)

M. Newton [70]
(Templestowe)

1969

Ted Wallace [94]
(Templestowe)

J. Feguson [64]
(Diamond Creek)

M. Horan [117]
(Greensborough)

1968

Bill Chapman [73]
(Macleod-Rosanna)

P. Dare [47]
(Macleod-Rosanna)

B. Vella [62]
(Reservoir-Lakeside)

1967

Bernie Drury [69]
(Montmorency)

C. Richmond [58]
(Heidelberg)

1966

Max Condie [81]
(Diamond Creek)

R. Cook [61]
(Reservoir-Lakeside)

1965

Doug Hayes [85]
(Reservoir-Lakeside)

D. Gray [55]
(Greensborough)

D. Vajda [49]
(Macleod-Rosanna)

1964

Claude Howard [74]
(Heidelberg)

D. Gray [82]
(Greensborough)

1963

Gerald Walsh [96]
(Epping)

R. Ward [103]
(Reservoir-Lakeside)

1962

Gerald Walsh [70]
(Epping)

B. McMillan [42]
(Reservoir-Lakeside)

1961

Les Cann [68]
(Reservoir-Lakeside)

N. Hyde [53]
(Greensborough)

1960

Ivan Francis [67]
(Heidelberg West)

N. Hyde [55]
(Greensborough)

1959

Ed Crawley [70]
(Heidelberg West)

M. Bucknell [43]
(Macleod-Rosanna)

1958

Gerard Walsh [81]
(Epping)

1957

Ray Skals [96]
(Greensborough)

M. Bucknell [30]
(Macleod-Rosanna)

1956

Les Cann [85]
(Montmorency)

R. Ward [32]
(Greensborough) 

1955

Ron Denmead [65]
(Montmorency)

J. Richards [43]
(Greensborough)

1954

Ron Denmead [126]
(Montmorency)

R. Broadbent [53]
(Heidelberg West)

1953

Roy Kelly [64]
(Eltham)

K. Nihill [60]
(Heidelberg)

1952

Wally Dingle [71]
(Montmorency)

K. Rowe [74]
(Heidelberg)

1951

Brian Gillberg [74]
(Montmorency)

K. Rowe [105]
(Heidelberg)

1950

Bill Harvey [102]
(Heidelberg)

1949

Jack Dempster [97]
(Templestowe)

1948

Gordon Hastings [68]
(Reservoir)

1947

Gordon Hastings [112]
(Reservoir)

1946

Gordon Hastings [73]
(Reservoir)

1933

J. West [128]
(Eltham)