Division 2

NFL

Seniors

Reserves

Under-19s

2014

Tyler Scarce
(Panton Hill)

Matthew Rees
(Mernda)

Declan Carson-McLennan
(Hurstbridge)

Thomas Cleary
(Diamond Creek)

2013

Rohan Davies
(Mernda)

Michael McKenzie
(Diamond Creek)

Kurt Henderson
(Lalor)

2012

Lionel Proctor
(Fitzroy Stars)

Kevin Elms
(North Heidelberg)

Daniel Langborne
(Lalor)

2011

Darcy Barden
(Lower Plenty)

Christian Chapkoun
(Thomastown)

James Allery
(Heidelberg)

2010

Luke Jackson
(Diamond Creek)

Shaun Silman
(Mernda)

Dillan Ronalds
(St Mary's)

2009

Daniel Moore
(Epping)

Mingma Sherpa
(Macleod)

Brett Wilding
(Macleod)

2008

Lionel Proctor
(Fitzroy Stars)

Shaun Silman
(Mernda)

Sean Salmon
(Whittlesea)

2007

Andrew Bennett
(Macleod)

Shaun Silman
(Mernda)

Justin Stewart
(Mernda)

DVFL

George Le Brocq Medal

Reserves

Thirds

2006

Daniel Eifermann
(Whittlesea)

Daniel McCall
(Parkside)

Rainer Haycraft
(Hurstbridge)

2005

Ryan Bongetti
(South Morang)

Daniel McCall
(Parkside)

S. Berek
(Thomastown)

2004

William Box
(Panton Hill)

Matthew Rees
(Mernda)

Jeremy Page
(Whittlesea)

2003

Jai Audley
(Hursbridge)

M. Humphreys
(Lalor)

B. Holmes
(Wallan)

2002

Heath Ayres
(Wallan)

I. Scott
(Hurstbridge)

A. Nidaa
(Fawkner Park)

2001

Tony Callea
(Fawkner Park)

Dean Sinclair
(Lalor)

A. Wood
(Macleod)

2000

Paul Eccles
(Watsonia)

R. Lamb
(Panton Hill)

D. Kerrison
(Macleod)

1999

Mark Spiteri
(Kinglake)

J. Lyngcoln
(Hurstbridge)

J. Renfrey
(Lower Plenty)

M. Raso
(Reservoir)

1998

Dean Harrington
(Whittlesea)

I. Scott
(Reservoir)

J. Harrison
(Diamond Creek)

1997

Ray Buttigieg
(South Morang)

Tony Maraschiello
(Mernda)

I. Scott
(Reservoir)

J. Still
(Lower Plenty)

1996

Rocky Iacopino
(Macleod)

C. Black
(South Morang)

A. Talarico
(West Preston)

1995

Dale Carmody
(West Preston)

H. Sra
(West Preston)

M. Beckenham
(West Preston)

1994

Billy Colosimo
(Reservoir)

P. Thomas
(Mernda)

1993

Adam Bruni
(West Preston)

A. Hojak
(Whittlesea)

A. Nagi
(West Preston)

1992

Paul Tilley
(West Preston)

A. Raines
(Whittlesea)

M. Greenhalgh
(Hurstbridge)

C. Wellington
(Diamond Creek)

1991

Robert Mietus
(Hurstbridge)

R. Lucas
(Research)

1990

Malcolm Griffiths
(Watsonia)

John Hassell
(Mernda)

R. Blinman
(Watsonia)

1989

Brett Johnstone
(South Morang)

Glenn Whittenbury
(Templestowe)

R. Darvill
(Northcote Park)

1988

Steve Easton
(Research)

P. Shaw
(Eltham)

1987

Greg Fyffe
(West Preston)

A. Lampton
(Watsonia)

A. Zannoni
(Thornbury)

1986

Stan Apostola
(Epping)

L. Cannard
(Reservoir)

P. Einsiedei
(Thornbury)

1985

Les Pugh
(Thornbury)

J. Smith
(Northcote Park)

A. Anastasio
(Reservoir-Lakeside)

1984

Adrian Sullivan
(West Preston)

J. Smith
(Northcote Park)

G. Tilley
(West Preston)

1983

Bernie Nicholson
(Macleod-Rosanna)

G. Miller
(Heidelberg)

J. Viglione
(Watsonia)

1982

Anthony McFarlane
(Eltham)

Glenn Irving
(Eltham)

D. Mabilia
(Northcote Park)

M. Pattison
(West Preston)

1981

Mark Slater
(Bundoora)

T. Twomey
(Heidelberg)

A. Boyd
(Bundoora)