Division 1

NFL

Frank Rosbrook Medal

Reserves

Under-19s

2015

Matthew Vasilevski
(Lower Plenty)

Henry Mason
(Northcote Park)

Mark Pavlovski
(Bundoora)

2014

Bronik Davies
(Northcote Park)

Matthew Vasilevski
(Lower Plenty)

Brad Sanderson
(West Preston-Lakeside)

Matthew Vincitorio
(West Preston-Lakeside)

2013

Cameron Cloke
(Bundoora)

Ashley Bardon
(West Preston-Lakeside)

Konrad Bruhn
(Greensborough)

2012

Bronik Davies
(Northcote Park)

Matthew Dennis
(Bundoora)

Shaun Barker
(West Preston-Lakeside)

Ben Abbatangelo
(Northcote Park)

2011

Michael Finn
(Heidelberg)

Leigh Millsom
(Greensborough)

Salvatore Mamone
(Bundoora)

2010

Nick Meese
(West Preston-Lakeside)

Brent Marshall
(Bundoora)

Ashley Bardon
(West Preston-Lakeside)

Shane Whitnall
(Bundoora)

Jarryd Fitzgerald
(Bundoora)

2009

Daniel Keenan
(Montmorency)

Daniel Karabatsos
(Bundoora)

Mitchell Buckley
(Bundoora)

2008

Daniel Keenan
(Montmorency)

Shane Harvey
(North Heidelberg)

David Mitchell
(Bundoora)

Andrew White
(Heidelberg)

Kane Heaney
(West Preston-Lakeside)

2007

Daniel McFerran
(West Preston-Lakeside)

Hayef El-Fahkri
(Northcote Park)

Jay Studd
(Northcote Park)

DVFL

Frank Smith Medal

Russell Scott Memorial Trophy

Thirds

2006

Brett Jeffrey
(Northcote Park)

Y. Alibas
(North Heidelberg)

Ramez Dagher
(West Preston-Lakeside)

2005

Daniel King
(Epping)

S. Floreani
(Montmorency)

Guneyt Ozusen
(Northcote Park-Alphington)

2004

Daniel King
(Epping)

Y. Alibas
(North Heidelberg)

Jarrod Tilley
(Bundoora)

2003

Fabian Carelli
(West Preston-Lakeside)

D. King
(Bundoora)

D. Triantafylidis
(Bundoora)

John Piraina
(West Preston-Lakeside)

2002

Mario Bandera
(North Heidelberg)

N. Carroll
(Greensborough)

F. Farchione
(Bundoora)

2001

Dean Haydock
(Heidelberg)

T. Beare
(Bundoora)

T. Whittaker
(Lower Plenty)

2000

Paul King
(Bundoora)

A. Hamer
(Bundoora)

S. Stockman
(Heidelberg)

L. Carey
(Montmorency)

1999

Leigh Gray
(North Heidelberg)

H. Sra
(West Preston-Lakeside)

T. Croughan
(Bundoora)

M. Kemp
(Epping)

1998

Ryan Smith
(Heidelberg)

M. White
(Lalor)

J. Thomas
(Bundoora)

1997

Barry Mitchell
(Northcote Park)

C. O'Sullivan
(Montmorency)

J. Hollingsworth
(Lalor)

1996

John Origlasso
(Northcote Park)

T. Clark
(Epping)

S. Chamberlain
(Lalor)

1995

Adrian Cameron
(Bundoora)

Dennis McNiece
(Northcote Park)

J. Turner
(Lalor)

1994

Renato Marinelli
(Diamond Creek)

D. Rice
(Lalor)

K. Gatezia
(Lalor)

1993

Kevin Brown
(Bundoora)

S. Rodwell
(Montmorency)

M. Harrison
(North Heidelberg)

1992

Chris Keating
(Bundoora)

S. McGougan
(North Heidelberg)

M. Raso
(Reservoir-Lakeside)

1991

Peter Woodward
(Montmorency)

Neil Brindley 
(Greensborough)

Peter Mastin 
(Greensborough)

G. McKay
(North Heidelberg)

D. Rice
(Lalor)

1990

Chris Keating
(Bundoora)

G. Clark
(Greensborough)

C. McKay
(North Heidelberg)

1989

Richard Guldon
(Heidelberg)

D. Kelly
(Greensborough)

A. Brown
(Reservoir)

1988

Brad Dunbar
(Heidelberg West)

G. Clark
(Greensborough)

R. Pertot
(Greensborough)

1987

Wayne Dobson
(Greensborough)

P. Sinclair
(Heidelberg West)

R. Verslius
(Lalor)

1986

Mark Perkins
(Heidelberg West)

I. McKenzie
(Greensborough)

M. Cook
(Greensborough)

M. Muscat
(Heidelberg)

1985

Darryl Harries
(Lalor)

M. Taylor
(Heidelberg West)

P. Timos
(Lalor)

S. Schellenberger
(Greensborough)

1984

Kelvin Wood
(Heidelberg West)

J. Kalpakis
(Lalor)

P. Leigh
(Heidelberg)

G. Massey
(North Heidelberg)

1983

Wayne Dobson 
(Greensborough)

N. Shaw 
(Reservoir-Lakeside)

C. Glasi 
(Montmorency)

1982

Wayne Headlam
(Diamond Creek)

R. Parker
(Montmorency)

R. Saggese
(North Heidelberg)

1981

Wayne Headlam
(Diamond Creek)

P. Money
(Greensborough)

K. Carey
(Watsonia)

W. Crockford
(Templestowe)

1980

Eliam Demestichas
(South Morang)

G. Weston
(Reservoir-Lakeside)

R. Rutland
(Heidelberg)

1979

John Ellis
(Watsonia)

S. London
(Lalor)

M. Lamb
(Watsonia)

1978

Mario Cipolla 
(North Heidelberg)

R. Parker
(Montmorency)

G. Barden
(Montmorency)

1977

Jeff Edwards
(North Heidelberg)

R. Parker
(Montmorency)

M. Griffiths
(Watsonia)

1976

Jeff Horton
(Diamond Creek)

G. Pendlebury
(Montmorency)

J. Post
(Heidelberg)

1975

John Clancy
(Heidelberg)

B. Heaver
(Epping)

G. Anderson
(Watsonia)

1974

Mario Cipolla
(North Heidelberg)

J. Haines
(Eltham)

L. Brooks
(Greensborough)

1973

Stephen Thorpe
(Templestowe)

D. Buhagiar
(Reservoir-Lakeside)

P. Farrell
(Diamond Creek)

1972

Robin Perkins
(Heidelberg)

L. Hill
(Heidelberg West)

P. Ryan
(Epping)

1971

Jim Christou
(Heidelberg)

H. Doukas
(Lalor)

G. Hedrick
(Macleod-Rosanna)

1970

Frank Natoli
(Reservoir-Lakeside)

A. Wilson
(North Heidelberg)

G. Brackman
(Reservoir-Lakeside)

1969

Geoff Noble
(Macleod-Rosanna)

D. Job
(Diamond Creek)

P. Crouch
(Reservoir-Lakeside)

1968

Dennis Aspinall
(Eltham)

R. Cook
(Reservoir-Lakeside)

R. Scott
(Eltham)

1967

Geoff Condie
(Diamond Creek)

R. Cook
(Reservoir-Lakeside)

R. Haddrell
(Reservoir-Lakeside)

1966

Ken Jones
(Diamond Creek)


Graham Campbell
(Reservoir-Lakeside)

R. Cook
(Reservoir-Lakeside)

F. Malloy
(Heidelberg West)

1965

Graham Campbell
(Reservoir-Lakeside)

G. Stevens
(North Heidelberg)

L. McIvor
(Heidelberg West)

1964

Pat Foley
(Heidelberg West)

J. Tait
(Epping)

L. McIvor
(Heidelberg West)

1963 

Pat Foley
(Heidelberg West)

M. Hill
(Heidelberg West)

G. Stevens
(North Heidelberg)

1962

Ken Jones
(Montmorency)

A. Austin
(Templestowe)

P. Allender
(Templestowe)

1961

Joe Murphy
(Greensborough)

P. Atkinson
(Macleod-Rosanna)

1960

Clem Cooper
(Epping)

D. Barry
(Heidelberg)

F. Natoli
(Reservoir-Lakeside)

1959

John Elliot
(Diamond Creek)

R. Burrows
(Greensborough)

1958

John Elliot
(Diamond Creek)

Don McDowell
(Greensborough)

G. Ziebell
(Reservoir-Lakeside)

1957

John Elliot 
(Diamond Creek)

A. Duncombe
(Reservoir-Lakeside)

1956

Jack Davies
(Epping)

W. Mativy
(Reservoir-Lakeside)

V. Collins
(Heidelberg West)

L. Iredal
(Reservoir-Lakeside)

1955

Kevin Hart
(Macleod)

N. Smythe
(Heidelberg West)

1954

Joe Murphy
(Greensborough)

D. Bell
(Greensborough)

1953

Jack Tucker
(Heidelberg West)

N. Smith
(Montmorency)

1952

Kevin Hart
(Macleod)

R. Stokes
(Heidelberg)

1951

Joe Adams
(Epping)

T. Johnson
(Epping)

1950

Geoff Heddle
(Diamond Creek)

M. Bruce
(Greensborough)

1949

Geoff Heddle
(Diamond Creek)

1948

Jack Dempster
(Templestowe)

1947

Reg Milburn
(Epping)

1946

Joe Delaney
(Heidelberg)